Trudne głoski, trudna sprawa... czyli słów kilka o Konkursie Logopedycznym

12.06.2017r. w sali konferencyjnej Centrum Kultury w Błoniu odbył się finał III-ego Gminnego Recytatorskiego Konkursu Logopedycznego pod hasłem "Trudne głoski trudna sprawa - z wierszami Barbary Szelągowskiej to super zabawa". Konkurs organizowany jest przez nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Błoniu panią Elżbietę Chmielecką-Wróbel-logopedę i Małgorzatę Nowacką-pedagoga. Celem konkursu jest stworzenie dzieciom możliwości zaprezentowania nabytych w trakcie trwania terapii logopedycznej umiejętności językowych.

Oficjalnego otwarcia konkursu dokonała Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Błoniu pani Magdalena Rak, która witając gości, życzyła wszystkim występującym powodzenia. 
W konkursie wzięło udział 61 uczestników, jednakże do ścisłego finału zakwalifikowało się 28 osób. Mali recytatorzy z błońskich przedszkoli i nieco starsi ze szkół podstawowych walczyli o laur zwycięzcy i miano mistrza pięknej wymowy, prezentując własne interpretacje wierszy Barbary Szelągowskiej, znanej autorki wierszy, bajek, opowiadań, tekstów piosenek i inscenizacji dla dzieci.

Każdy schodzący ze sceny artysta otrzymywał gromkie brawa i pochwały. Po wysłuchaniu ostatniego uczestnika konkursu, jury w składzie: Barbara Szelągowska- przewodnicząca jury, Irena Wagner- przedstawicielka Błońskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Joanna Chojnacka - logopeda, neurologopeda, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i j. angielskiego udało się na obrady. Moment oczekiwania na werdykt, dzieci spędziły na słodkim poczęstunku i wykonywaniu ilustracji do przeczytanego fragmentu wiersza naszego honorowego gościa. Na zakończenie konkursu wszystkie wykonane przez siebie rysunki dzieci podarowały Pani Barbarze Szelągowskiej. Po ogłoszeniu wyników, wręczeniu medali i nagród zwycięzcom konkursu Pani Barbara Szelągowska poprowadziła spotkanie autorskie, które zakończyło finał III Gminnego Recytatorskiego Konkursu Logopedycznego.

Serdecznie dziękujemy terapeutom i rodzicom, za trud włożony w przygotowanie dzieci do konkursu. Dzieciom za piękne interpretacje wierszyków "łamiących języki". Wszyscy byliście wspaniali!

Szczególne podziękowania składamy wszystkim sponsorom: Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Radzie Rodziców działającej przy Szkole Podstawowej nr1 w Błoniu za wsparcie finansowe naszej inicjatywy, Panu Dariuszowi Sitarskiemu za użyczenie sali, w której odbył się finał konkursu, pracownikom Centrum Kultury za pomoc w przygotowaniu sali do występu. Dziękujemy również Pani Beacie Waluk - Naczelnik Wydziału Oświaty za przybycie na finał konkursu i wręczenie nagród.

Laureatami III Gminnego Recytatorskiego Konkursu Logopedycznego zostali:

W kategorii dzieci w wieku przedszkolnym:
 • I miejsce – Maja Bujko z Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi nr 3 im. J. Brzechwy w Błoniu
 • II miejsce – Witold Bobrowski - Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi nr 3 im. J. Brzechwy w Błoniu

 • III miejsce – Kacper Gawarski z Przedszkola Publicznego nr 5 im. Kubusia Puchatka w Radzikowie.
W kategorii dzieci ze szkół podstawowych z klas I-III:
 • I miejsce – Lena Orłowska uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 w Błoniu
 • II miejsce – Janina Kowalska uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Błoniu

 • III miejsce – Tosia Kynczew ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Błoniu
W kategorii uczniów szkół podstawowych z klas IV-VI:
 • I miejsce – Zuzanna Mosińska ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Błoniu

 • II miejsce – Dominik Rytel uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 w Błoniu
 • III miejsce – Łukasz Wróblewski ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Błoniu
W konkursie przyznano także cztery wyróżnienia, które otrzymali:
 • Szymon Młynarski z Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi nr 3 im. J. Brzechwy w Błoniu,
 • Oliwia Koźlicka z Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi nr 3 im. J. Brzechwy w Błoniu,
 • Krystian Kruk uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 w Błoniu,
 • Łucja Matraś uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Błoniu.

Mamy nadzieję, że za rok znów się spotkamy aby z gracją cieszyć się artykulacją,
 bo kto ćwiczy się w wymowie, znajdzie radość w każdym słowie!”.

Do zobaczenia 


Elżbieta Chmielecka-Wróbel - logopeda 


Ostatnio zmieniany czwartek, 22 czerwiec 2017 11:44